Легка атлетика. «Техніка виконання спортивної ходьби»

План-конспект заняття: Легка атлетика. Техніка виконання спортивної ходьби Мета заняття: • Методична: Підвищити загальну працездатність організму та рівень технічної підготовленості здобувачів освіти. • Дидактична: Визначити основні фази спортивної ходьби на короткі дистанції. • Розвивальна: Заохочувати до постійних занять фізичним вихованням і свідомого ставлення до здоров’я. • Виховна: Сприяти розвитку почуття відповідальності та колективізму через командні естафети та спортивні ігри. • Оздоровча: Сприяти зміцненню організму, особливо систем, що несуть головне навантаження при виконанні легкоатлетичних вправ. Вид заняття: Практичне. Тип заняття: Навчально-тренувальний. Форми і методи проведення заняття:фронтальний, груповий, індивідуальний; пояснення, показ, повторний, поточний, розчленований. Міждисциплінарні зв’язки: • Забезпечуючи: фізичне виховання. • Забезпечувані: безпека життєдіяльності, нормативні накази та акти з фізичного виховання. Методичне забезпечення: • Навчальна та робоча програма з дисципліни «Фізичне виховання», методична розробка відкритого заняття. Обладнання та інвентар: • Свисток, секундомір, легкоатлетичні бар’єри. Місце проведення: Спортивний майданчик. Хід заняття: 1. Організаційний момент: • Шикування, привітання, переклик здобувачів освіти. • Завдання та зміст занять. • Визначення початкового рівня частоти серцевих скорочень (ЧСС) за 15 секунд. 2. Мотивація: • Пояснення позитивного впливу легкоатлетичних вправ на здоров’я і фізичний розвиток здобувачів освіти. 3. Ознайомлення з темою та метою заняття: • Тема заняття: «Легка атлетика. Техніка виконання спортивної ходьби». 4. Активізація опорних знань: • Визначення понять: «фізична культура», «фізичне виховання», «особисте здоров’я». • Техніка безпеки при заняттях бігом. 5. Практичне заняття: Підготовча частина: • Шикування: Стройові вправи (повороти на місці, перебудови). • Ходьба: На носках, п’ятах, внутрішній та зовнішній частинах стопи, перекат з п’ятки на носок. • Біг: Перехід до бігу після ходьби. • Загально-розвивальні вправи: Для розігріву м’язів рук, плечового поясу, тулуба в русі. • Розвиток сили м’язів ніг: Ходьба випадами, стрибки на одній та двох ногах, стрибкові вправи. Спеціальні бігові вправи: • Біг з високим підніманням стегна. • Біг із нахльостуванням гомілки. • Біг правим і лівим боком приставним кроком. • Стрибки на правій та лівій ногах. Темп: середній. ЧСС 100-120 ударів/хв. Завершення: • Ходьба для нормалізації дихання. • Переміщення з колони по одинці в колону по три. • Загально-розвиваючі вправи для розтягування м’язів ніг, нахили, випади, махи. Спеціальні задачі: • Техніка старту. • Техніка бігу на короткі дистанції. • Спортивна ходьба по прямій та на поворотах. • Фінішування та гальмування. • Рухлива гра. Підсумки заняття: • Перевірка ЧСС після завершення заняття. • Викладач надає позитивний та негативний зворотний зв’язок, підводить підсумки заняття. План-конспект заняття 1. Шикування, привітання, переклик здобувачів освіти. Завдання та зміст занять. Визначення ЧСС • Дозування: 1 хв • Організаційно-методичні вказівки: Опитування учнів про самопочуття. Техніка безпеки на заняттях ЛА. 2. Актуалізація опорних знань: визначення поняттям «фізична культура», «фізичне виховання», «особисте здоров’я» • Дозування: 1 хв • Організаційно-методичні вказівки: - 3. Мотивація навчальної діяльності: значення занять ЛА для людини • Дозування: 1 хв • Організаційно-методичні вказівки: - 4. Стройові вправи, різновиди ходьби • Дозування: 2 хв • Організаційно-методичні вказівки: Чітке виконання команд. Правильна постава. 5. Повільний біг 100 м • Дозування: 1 хв • Організаційно-методичні вказівки: Дихання через рот і ніс, 2 кроки – вдих, 2 – видох. 6. Комплекс загально-розвивальних вправ • Дозування: 4 хв • Організаційно-методичні вказівки: Вправи виконуються за повною амплітудою. Активний відпочинок після вправ. 7. Ходьба з підніманням рук (вдих/видих) • Дозування: 20 м • Організаційно-методичні вказівки: Спина пряма, темп середній. 8. Перестроювання з колони • Дозування: 1-2 хв • Організаційно-методичні вказівки: Виконувати вправи з повною амплітудою. 9. Загально-розвиваючі вправи на місці • Дозування: 4-6 разів • Організаційно-методичні вказівки: Спина пряма, не сутулитися.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тема: Спеціальна фізична підготовка (“Гімнастика” “Атлетизм”). Комплекс кросфіту “Спецназ”:

Тема: Спеціальна фізична підготовка (“Легка атлетика”).